O nás

Tradičná výroba

Nahliadnite do našej výrobne.

Takto ručne u nás vyrábame medovníky podľa tradičného, 30 rokov starého rodinného receptu

Tradícia

Každý recept je niečím zaujímavý a naša tradícia a unikátnosť je zachovaná práve vo výrobe medovníkového cesta, pretože už vyše 30 rokov používame starý rodinný recept a neustále sa snažíme naše výrobné procesy zdokonaľovať.

Záleží nám na tom, aby boli výrobky čo najkvalitnejšie a najchutnejšie, pričom zachovávame tradičný postup výroby. Všetko je to poctivá ručná práca našich šikovných žien.

Kvalita

Mojim reklamným sloganom je: „Medovník od Hauríkov – potešenie pre oči a jazyk“, pretože je pre nás prvoradé poskytovať zákazníkom kvalitné výrobky, ktoré nielen dobre vyzerajú, ale aj chutia.

Nakupujeme suroviny, ktoré pochádzajú výlučne zo Slovenska, a tiež farbivá, ktoré sú na prírodnej báze. Dobre vypracované cesto je plné chutných ingrediencií. Niekoľkokrát premiešané a odležané cesto je následne ručne vykrajované a upečené do zlatista. Každý náš ručne zdobený medovník je originál.

Ostáva to v rodine

Pochádzam z rodiny, v ktorej sa medovnikárske remeslo dedilo z otca na syna. Rudolf, Jozef, Jozef a Martin – štyri generácie, ktoré majú okrem priezviska spoločnú záľubu a aj zamestnanie – medovnikár. Vždy nám záležalo na tom, aby sa z nášho okolia nevytratila poctivá remeselná práca.

Začínal som spoločne s manželkou v malej dielničke pri rodinnom dome, ktorú postavil môj otec. Dnes máme modernú rodinnú dielňu s desiatimi zamestnancami, kde pracujem doteraz s pomocou môjho syna Martina, ktorý postupne preberá výrobu.

Jozef Haurík

Martin Haurík

História

Príbeh nášho rodu sa začal ešte na začiatku minulého storočia v roku 1922, kedy sa môj starý otec Rudolf Haurík stal oficiálne členom Medovnikárskeho cechu v Kremnici a v tejto rodinnej tradícií pokračujeme dodnes.

Zachovanú máme napríklad aj priemyselnú legitimáciu na výrobu perníkov po starom otcovi Rudolfovi, rovnako aj tovarišský a výučný list Jozefa Hauríka – môjho otca.

generácie medovnikárov
1
rokov tradície
1
medovníkov denne
1